Majstrovstvá Turecka v teréne v tíme Petlas 2021 boli dokončené

slávny štart do offroad sezóny

Prvý závod Majstrovstiev Turecka v terénnom aute Petlas 34, ktorý organizoval Ankara klub outdoorových športov a offroadov (ANDOFF) v Kızılcahamam za účasti 68 vozidiel a 2021 športovcov, vyústil do prvého miesta v tíme Engin Başkurt-Şükrü Mindiloğlu.

V pretekoch, ktoré tím Kenan Özsoy-Harun Deynek skončil na druhom mieste, sa na treťom mieste umiestnil Mustafa Saray - Samet Zurnacı, zatiaľ čo prvé miesto tímov získal tím Bitci Racing.

Zafer Durmaz-Onur Altan Tan s Can-Am skončil prvý v triede SSV, zatiaľ čo Suzuki Grand Vitara a Şehmuz Oğuz-Selman Aybar v triede 1, Suzuki Samurai a Nihat Keskin-Tankur Toker v triede 2 boli v triede 3. Mitsubishi Pajero a Ergün Çirkin-Soner Öztürk a v 4. triede sa o prvé priečky podelil víťaz pretekov Başkurt-Mindiloğlu.

Turecký minister priemyslu a technológií Mustafa Varank, bývalý podpredseda vlády, zástupca strany AK Emrullah İşler, veliteľ provincie Ankara Gendarmerie brigádny generál Cemil Lütfi Özkul, guvernér okresu Kızılcahamam Can Aksoy, starosta Kızılcahamam šport Süleyman Açar, prezident TOSFED Preteky, ktoré sledoval s nadšením, zostali za sebou s úspešnou organizáciou.

Majstrovstvá Turecka v offroade Petlas 2021 budú pokračovať druhými pretekmi na nohách, ktoré sa v Denizli Merkezefendi uskutočnia v dňoch 21. - 22. augusta v klube Denizli Outdoor Sports and Offroad Club (DENDOFF).