Tím Castrol Ford Team Turkey zvíťazil na prvom mieste s Ali Türkkan na bulharskej rally

tím Castrol Ford získal prvenstvo s Ali Turkkanom na rally Turecka a Bulharska

Tím Castrol Ford Team Turkey, ktorý sa do histórie Turecka zapísal víťazstvom na európskom šampionáte, úspešne dokončil bulharskú rally, ktorá sa konala 14. - 16. mája, a bodoval do európskeho pohára v rally (ERT). Sľubný mladý pilot tímu Castrol Ford Team Turkey, narodený v roku 1999, Ali Türkkan a jeho druhý pilot Onur Vatansever dosiahli ďalší kritický úspech umiestnením na 1. mieste v „kategórii mládeže“ (ERT Junior) na bulharskej rally. Táto dvojica tiež získala dôležité body za účasť na finále Európskeho pohára v rally, ktoré sa bude v Nemecku konať v novembri, ako druhá v kategórii „pohonom dvoch kolies“ (ERT2) a štvrtá v kategórii „Všeobecná klasifikácia ERT“.

Castrol Ford Team Turkey začal sezónu európskymi pohármi v rally (ERT) 2021 a Rally Eskişehir (ESOK), ktoré sú prvou etapou Majstrovstiev Turecka v rally Shell Helix. Bulharskú rally absolvoval podľa svojich cieľov.

Spoločnosť Castrol Ford Team Turkey, ktorá hľadala pneumatiku a stratégiu nastavenia vhodnú pre rôzne poveternostné podmienky a náročné etapové podmienky počas celého závodu, zahájila kontrolovaný závod od začiatku do konca. Rally Bulharsko bola tiež prvou medzinárodnou rally skúsenosťou mladého pilota Aliho Türkkana. Castrol Ford Team Turkey, ktorý sa chce presadiť vo finále Európskeho pohára v rally, získal so svojím mladým pilotom Ali Türkkanom a spolujazdcom Onurom Vatanseverom prvé miesto v kategórii mládeže na európskom rally (ERT Junior). 16 etáp s časom 1 hodina 32 minút a 2 sekundy na bulharskej rally a v kategórii 2 sa umiestnilo na druhom mieste.

Vo všeobecnej klasifikácii ERT duo dosiahlo kritické body na štvrtom mieste, keď sa zameralo. Týmito výsledkami Ali Türkkan posilnil svoje prvenstvo v kategórii ERT Junior a ERT2.

Castrol Ford Team Turkey vo veľkej miere zaručil finále Európskeho rally pohára (ERT)

Turecko, turecký rally tím šampiónov Európy, Castrol Ford Team Turkey mal príležitosť opäť sa tešiť z hrdosti na našu vlajku vo finále Európskeho pohára v rally úspechmi dosiahnutými na bulharskej rally.

Onur Vatansever sprevádzal na bulharskej rally mladého pilota Aliho Türkkana namiesto jeho stáleho spolujazdca Onura Aslana. V roku 2015 piloti tímu Castrol Ford Team Turkey Murat Bostancı - Onur Vatansever vyhrali túto rally so svojimi vozidlami Fiesta R5, ujali sa vedenia v Európskom pohári rally a na konci sezóny predstavili Turecku Európsky pohár v rally.

Finále Európskeho pohára v rally (ERT), na ktoré milovníci rally netrpezlivo čakajú, sa bude konať v Nemecku 4. - 6. novembra tohto roku.