Vyhlásení víťazi medzinárodnej súťaže v e-športe 'BİLGİ Cup eSailing 21'

boli vyhlásení víťazi medzinárodného e-mailového turnaja zameraného na vedomosti

Boli vyhlásení víťazi podujatia „BİLGİ Cup eSailing 21“ organizovaného klubom jachtingu Istanbul Bilgi University na online plachtárskej závodnej platforme „Virtual Regatta“. Milovníci plachtenia súťažili v hre „VR-Inshore“ zaregistrovanej Svetovou plachtárskou federáciou v súťaži, ktorá sa konala za účasti 22 športovcov z 7 univerzít a 75 stredných škôl z celého sveta.

Kvôli koronavírusu, ktorý sa vo svete aj u nás každým dňom zvyšuje, sa športové podujatia presunuli na online platformy. Z tohto dôvodu organizoval univerzitný plachtársky klub Istanbul Bilgi medzinárodnú súťaž v e-športe „BİLGİ Cup eSailing 21“ prostredníctvom online plachtárskej závodnej platformy „Virtual Regatta“.

Súťažili študenti z celého sveta

Preteky na dvojdňovej Kalifornskej univerzite (UCLA), Univerzite v Južnej Karolíne, Universite de Nice Côte D'Azur, Švajčiarskom federálnom technologickom inštitúte Lausanne, Dokuz Eylul, Bosphorus, Yeditepe a Hviezdach Turecka, ako napríklad univerzita a ďalšie študenti sa zúčastnili sveta. Do súťaže sa prihlásilo spolu 22 športovcov z 7 univerzít a 75 stredných škôl. 12 z týchto športovcov priťahovalo pozornosť ako stredoškoláci a 63 ako študenti univerzity. Hra „VR-Inshore“, hra hraná v súťaži, bola hrou schválenou a registrovanou Svetovou plachtárskou federáciou a federáciami mnohých krajín.

Preteky sa vysielali do sveta naživo prostredníctvom služieb eSailingTV, jedného z popredných svetových oficiálnych kanálov živého vysielania v e-športe. Generálny riaditeľ vydavateľa Thomas Bjørn-Lüthi vo svojom príhovore uviedol: „Sme radi, že sa s vami stretneme na pohári BİLGİ. Tento turnaj má veľký význam, pretože ide o prvý univerzitný turnaj na svete. Ako eSailingTV, ktorá je inštitúciou, ktorá interpretuje majstrovstvá sveta, miestne národné preteky krajín a preteky Americas Cup, sme nadšení, že sa môžeme prvýkrát zúčastniť univerzitného turnaja. “

Racing sa stal víťazom univerzít v Turecku

Víťazom pretekov sa stal Kaan Mazlumca zo Sabancı University. Výhercovi boli odovzdané darčekové poukážky Helly Hansen Polar a Sport Works 200 TL. Darčekové poukážky Helly Hansen Polar a Sport Works 100 TL boli odovzdané Umut Efe Alpkoçak, študentovi Istanbulskej technickej univerzity, ktorý sa umiestnil na druhom mieste. Tretím víťazom pretekov sa stal Yaşar Doğa Arıbaş, absolvent univerzity v Istanbule Bilgi. Bola mu predstavená Helly Hansen Polar.