Recyklovaný pohár pre šampiónov MarathonIzmir

recyklovaná trofej pre šampiónov maratónstva

Maratón-İzmir skončil časom 2.09.35 etiópskeho pretekára Tsegayeho Getachewa, najlepším časom v histórii tureckého maratónu, zatiaľ čo športovci, ktorí sa umiestnili v súťaži najvyššie, si prevzali trofeje na ceremónii v Kültür Parku. Hrnčeky sú vyrobené z recyklovaných materiálov pre trvalo udržateľný svet.

Športovci, ktorí boli úspešní v Maratóne-İzmir, si prevzali trofeje na slávnostnom ceremoniáli v Kültür Parku. Poháre boli pripravené z recyklovaných materiálov v súlade s témou Maratonİzmir „Beh za udržateľný svet“.

Cenu Getachewovi, víťazovi mužov na 42 kilometrov, odovzdal námestník prezidenta Tureckej atletickej federácie Ali Aksu a víťazke žien, Kenčanke Betelhem Mogesovej, odovzdal cenu zástupca starostu metropolitnej samosprávy Izmir Mustafa. Özuslu.

Zástupca generálneho tajomníka metropolitnej samosprávy Izmir Ertuğrul Tugay odovzdal pohár Roncerovi Kipkorirovi, ktorý v 10-kilometrových pretekoch mužov dorazil do cieľa ako prvý, a provinčný riaditeľ pre mládež a šport v Izmire Murat Eskici odovzdal pohár Stelle Rutto, ktorá sa umiestnila na prvom mieste medzi ženami. kategórii.

Ďalšími ocenenými a ocenenými sú:

10 kilometrov všeobecnej klasifikácie žien
2. Daisy Jeptoo Kimeli – Vedúci oddelenia pre styk s verejnosťou a propagácia metropolitnej samosprávy Izmir İlker Kozan
3. Burcu Subatan – prezident klubu İzmir Büyükşehir Belediyespor Club Ersan Odaman

10 kilometrov všeobecnej klasifikácie muži
2. David Chemweno – Izmir Metropolitan Municipality Vedúci oddelenia mládeže a športu Hakan Orhunbilge
3. Fetene Nemu Regaje – riaditeľ pre mládež a šport metropolitnej samosprávy Izmir Berkan Alptekin

10 kilometrov tureckých žien
1. Burcu Subatan – Izmir Metropolitan Municipality Vedúci oddelenia mládeže a športu Hakan Orhunbilge
2. Şeyma Yıldız – riaditeľ mládeže a športu metropolitnej samosprávy İzmir Berkan Alptekin
3. Sümeyye Erol – manažér ľadových športov metropolitnej samosprávy Izmir Hüseyin Özgül

10 kilometrov tureckých mužov
1. Murat Emektar – prezident klubu İzmir Büyükşehir Belediyespor Club Ersan Odaman
2. Alper Demir – zástupca starostu metropolitnej samosprávy Izmir Sinan Şamil An
3. Bahattin Üney – Provinčný zástupca atletickej federácie Hikmet Öncel

42 kilometrov všeobecnej klasifikácie muži
2. Ralew Yhunie – zástupca generálneho tajomníka metropolitnej samosprávy Izmir Ertuğrul Tugay
3. Koech Edwin Kipngetilh – Vedúci oddelenia poľnohospodárskych služieb metropolitnej samosprávy Izmir Şevket Meriç

42 kilometrov všeobecnej klasifikácie žien
2. Letebbrhan Haylay Gebresla – provinčný riaditeľ pre mládež a šport İzmir Murat Eskici
3. Judith Jeptum Korir – Izmir Metropolitan Municipality Vedúci oddelenia mládeže a športu Hakan Orhunbilge

42 kilometrov tureckých mužov
1. Ufuk Arda – provinčný riaditeľ pre mládež a šport v Izmire Murat Eskici a prezident metropolitného klubu Belediyespor v Izmire Ersan Odaman
2. Mestan Turhan – Izmir Metropolitan Municipality Vedúci oddelenia mládeže a športu Hakan Orhunbilge
3. Ercan Arsan – riaditeľ pre mládež a šport metropolitnej samosprávy Izmir Berkan Alptekin

42 kilometrov tureckých žien
1. Dilan Atak – zástupca generálneho tajomníka metropolitnej samosprávy Izmir Ertuğrul Tugay
2. Gülbahar Çetin – Vedúci oddelenia pre styk s verejnosťou a propagácia metropolitnej samosprávy İlker Kozan
3. Derya Kaya – Manažér prevozu odpadu a zásobovania metropolitného mesta Izmir Ergin Doğan

Vyrobené s pandemickými opatreniami

Druhý medzinárodný maratón v Izmire, kde bol dosiahnutý najlepší čas v Turecku, sa konal s pandemickými opatreniami. Vstup do areálu podujatia v Kültürparku bol povolený z jedného miesta. Každému, kto vstúpil do areálu pretekov, boli odmerané teploty. V priestore rozcvičky boli pre súťažiacich vyhradené vzdialenosti 1.5 metra. V maratóne sa štartovalo v skupinách po štyroch, s odstupom 5 sekúnd, pričom sa dodržiaval odstup. Vzdialenosť medzi každou skupinou bola udržiavaná na 5 metrov. Po štartovom bode boli umiestnené odpadkové koše, aby súťažiaci odhodili svoje masky. V cieli dostali bežci nové masky.