Suzuki je po 20 rokoch šampiónom v MotoGP

majster suzuki v motogpe po ročnej prestávke

Španielska pretekárka tímu Suzuki Ecstar Joan Mir vyhlásila svoje prvenstvo pred záverečnými pretekmi svetového šampionátu MotoGP 2020. Mladý jazdec Mir, ktorý v pretekoch držaných cez 4 kôl na 27-kilometrovej trati Ricardo Tormo v španielskej Valencii nazbieral 29 bodov od svojich najbližších súperov, dal tímu vynikajúcu výkonnosť radosť z šampionátu.

Všetky výsledky získané dvoma španielskymi jazdcami tímu Suzuki Ecstar, Joanom Mirom a Alexom Rinsom, sú pre Suzuki; Získal naraz tri rôzne víťazstvá: Majstrovstvá pilotov, Majstrovstvá tímov a Majstrovstvá tovární. Tieto úspechy majú pre spoločnosť Suzuki tiež mimoriadny význam, pretože spoločnosť Suzuki Motor Company tento rok oslavuje svoje 100. výročie. 20 rokov po poslednom svetovom šampionáte v premiérovej triede tento úspech oslavuje aj Suzuki, ktoré získalo späť svetový šampionát MotoGP, a tento rok v ňom zanecháva 60 rokov automobilového športu.

Španielsky jazdec tímu Suzuki Ecstar Joan Mir zvíťazil v 2020. súťaži sezóny na svetovom šampionáte MotoGP 13, najdôležitejšej organizácii motocyklových pretekov. Mir, ktorý má za sebou druhú sezónu vo vyššej triede MotoGP, dal tímu radosť zo šampionátu už v úvodných pretekoch, ktoré sa konali počas 4 kôl na 27 km dlhej trati Ricardo Tormo v španielskej Valencii. Nakoniec, po tom, čo Kenny Roberts Jr v roku 2000 udelil Suzuki majstrovský titul, Mir ukončil dlhé čakanie, čím priniesol Suzuki po 20 rokoch opäť titul majstra sveta MotoGP. Na konci pretekov získal Mir pred svojimi najbližšími súpermi náskok 29 bodov, čím získal titul šampionátu pred záverečnými pretekmi. Všetky výsledky získané dvoma španielskymi jazdcami tímu Suzuki Ecstar, Joanom Mirom a Alexom Rinsom, sú pre Suzuki; Získal naraz tri rôzne víťazstvá: Majstrovstvá pilotov, Majstrovstvá tímov a Majstrovstvá tovární.

Šampionát dorazil v najzvláštnejší čas!

Majstrovstvá sveta pilotov v roku 2020 boli druhým titulom pre Joana Mira, ktorý bol šampiónom v triede Moto2017 v roku 3, a 2. titulom Suzuki. Mir vyniká ako desiaty jazdec v histórii, ktorý vyhral šampionát so Suzuki vo všetkých kategóriách a ako siedmy triumf v triede 16 ccm / MotoGP. Šampionát, ktorý vyhral tím Suzuki Ecstar, má pre spoločnosť Suzuki tiež mimoriadny význam, pretože spoločnosť Suzuki Motor Company tento rok oslavuje svoje 500. výročie. 100 rokov po poslednom svetovom šampionáte v premiérovej triede tento úspech oslavuje aj Suzuki, ktoré získalo späť svetový šampionát MotoGP, a tento rok v ňom zanecháva 20 rokov motoristického športu. Tím Suzuki Ecstar si svoje meno zapísal zlatými písmenami do histórie ako prvý tím, ktorý vyhral majstrovstvá sveta tímov v histórii Suzuki.

Víťazstvo v ťažkom roku

Pri hodnotení šampionátu Toshihiro Suzuki, prezident spoločnosti Suzuki Motor Corporation, uviedol, že v ťažkom roku vyhrali MotoGP, najväčšiu sériu motocyklových závodov; „V roku 2020 blahoželám a vyjadrujem vďaku tímu Suzuki Ecstar a Joanovi Mirovi za víťazstvo v majstrovstvách sveta MotoGP v bezprecedentnej a náročnej sezóne v tieni COVID-19. Tiež blahoželám a ďakujem Alexovi Rinsovi za jeho neuveriteľný prínos pre šampionát a stále bojujúci o druhé miesto. 100. výročie Suzuki a v takom nezabudnuteľnom roku sme sa stali šampiónmi v MotoGP, najvyššej sérii motocyklových pretekov na svete. Pre nás je motocykel jedným z dôležitých odvetví, ktoré začali naši starší, a to trvá už mnoho rokov. Chcel by som poďakovať našim zákazníkom, fanúšikom a predajcom, ktorí vždy podporovali Suzuki, a všetkým dodávateľom a sponzorom, ktorí nás podporujú. Chcel by som poďakovať nášmu personálu posádky, pilotom a celému personálu z japonských Mijakody a Rjuja, ktorí podporili túto akciu. „Odo dňa, keď sme sa vrátili k MotoGP, som hrdý na tím, ktorý dokázal prekonať rôzne výzvy, každý rok neustále napredoval a nakoniec sa stal šampiónom.“