Sunflower Bike Valley hostí testovacie preteky pred majstrovstvami

Sunflower Bicycle Valley hostilo preteky série UCI MTB pred majstrovstvami sveta v maratóne v horských bicykloch 23, ktoré sa budú konať 25. až 2020. októbra. Posledný majster sveta sa v kolumbijskom Paez uskutočnil na pretekoch, kde súťažilo 13 športovcov z 42 krajín.

Séria MTB UCI, ktorá je trailovým testom, sa konala pred majstrovstvami sveta v maratóne horských bicyklov 23, ktoré sa budú konať pod záštitou predsedníctva v Sakaryi od 25. do 2020. októbra. 13 pretekárov z 42 krajín sa zúčastnilo pretekov konaných v Sunflower Bicycle Valley. Posledný majster sveta, Kolumbijčan Hector Leonardo Paez, súťažil v pretekoch uskutočňovaných v rámci koronavírusových opatrení.

Na druhom mieste sa umiestnil národný športovec Onur Balkan

Ako prvý do cieľa dobehol Estónčan Peter Kruse, ktorý v kategórii mužov predbehol všetkých svojich konkurentov na 110 km pretekoch. Onur Balkan, národný športovec športového klubu mestských samospráv v Salcane, dokončil preteky na druhom mieste a vyšiel na pódium. Na treťom mieste preteky dokončil Shakir Abilov z Kazachstanu. U žien skončila na prvom mieste preteky na 83 kilometrov litovská atlétka Katerina Farno, druhá skončila Semra Yetiş a tretia skončila Rafie Başak. Ocenenia pre športovcov Zástupca generálneho tajomníka metropolitného magistrátu Bedrullah Erçin, oddelenie služieb pre mládež a šport prezidenta Ilhan Šerif Aykaç, prezident Športového klubu mestského magistrátu Ayevac, Cevat sour a bývalý prezident Tureckej cyklistickej federácie, boli odovzdaní Unal Tolon. Preteky boli ukončené o 1 kolo chýbajúce pre nepriaznivé počasie.