Trasy turistických vlakov sa rozšíria s dopravou Karaelmas Express

Trasy turistických vlakov sa rozšíria s dopravou Karaelmas Express
Trasy turistických vlakov sa rozšíria s dopravou Karaelmas Express

Minister kultúry a cestovného ruchu Mehmet Nuri Ersoy, turecké štátne železnice (TCDD), bude zahájený cestou Ankara-Zonguldak Black Diamond Express linkou Karabük po hlavnom meste v čase.


Minister Ersoy urobil vyhlásenie pre členov tlače, ktorí ho sprevádzali v ankarskej štvrti Kalecik, ktorá je prvou zastávkou, na ceste do Çankırı a Karabük s expresom Karaelmas Express odchádzajúcim zo stanice v Ankare.

Minister Ersoy uviedol, že východný expresný vlak bol veľmi úspešný a že sa rozhodli zvýšiť počet takýchto turistických výletov s ministerstvom dopravy a infraštruktúry.

Minister Ersoy s tým, že sa snaží vytvoriť minimálne 5 turistických vlakov, ako je napríklad východný expres, uviedol, že pracujú aj na vozidle Van Express.

Minister Ersoy povedal: „Vykonávame túto cestu vlakom, aby sme oživili predtým aktívnu trať Karaelmas. Naším cieľom je pripraviť úplnú trasu do Kalecik, Çankırı, Çerkeş, Eskipazar, Karabük-Safranbolu a Zonguldak po odchode z Ankary prípravou na postpandémiu s jej obsahom. V tejto súvislosti podnikáme tento výlet. Miesta, ktoré navštevujeme, majú kultúrne miesta a gastronomické privilégiá. Trasu spojíme s jej prírodou. Rovnako ako východný expres sme začali pracovať na oslovení domáceho cestovného ruchu aj zahraničných turistov. ““ použil výraz.

Minister Ersoy uviedol, že menovali expertov každého mesta pod strechou Agentúry na podporu a rozvoj cestovného ruchu v cestovnom ruchu a propagovali tieto mestá na webovej stránke GoTurkey, pričom organizovali každé mesto v sebe, posilňovali obsah, posilňovali obsah a propagovali propagáciu na medzinárodnej úrovni so zozbieranými údajmi o ich potenciáli v oblasti cestovného ruchu a na čo by sa malo poukázať. zdôraznil, že urobia.

Minister Ersoy povedal: „Vytvárame rôzne trasy. Jedným z nich je trasa cesty vlakom. Pokusy vo východnej Anatólii boli veľmi úspešné. Pripojením Ankary chceme rozšíriť trasy turistických vlakov do mnohých bodov, ako je napríklad východný expres. Naším cieľom je vytvoriť 5 trás. Tieto trasy majú svoje výhody. Na niektorých trasách v niektorých provinciách na chvíľu zastavíte. Tieto miesta spoznáte krátko. Keď použijete ďalší cestovný bod, môžete ho rozšíriť, iba pre návštevy daného cieľa. Vďaka nim budú obrázky na sociálnych sieťach viditeľné. Naším cieľom je rozšíriť cestovný ruch do 81 provincií. Chceme vytvoriť povedomie o potenciáli cestovného ruchu, ktorý má každý, a zabezpečiť, aby každý dostal podiel na torte cestovného ruchu. “

Kalecik, prvá zastávka trasy

Ministra Ersoya privítal starosta obce Kalecik Duhan Kalkan v Kaleciku, prvej zastávke cesty uskutočnenej expresom Karaelmas Express.

Minister Ersoy na slávnostnom ceremoniáli otvorenia Okresnej verejnej knižnice v Kaleciku a Kultúrneho centra, ktorého prvú etapu dokončila samospráva, uviedol, že celý svet prešiel zložitým procesom, prešiel mnohými zmenami v dôsledku epidémie Kovid-19 a že toto obdobie v blízkej budúcnosti prekonajú dôsledným dodržiavaním pravidiel.

Ministri Ersoy, ministerstvo kultúry a cestovného ruchu ako opatrenie maximálnej výšky zaistenia, na jednej strane nový normálny jav, že naďalej poskytujú Turecku čo najlepšie služby a obiehajú knižnicu, ktorú otvorili, pretože to zdôrazní tento výsledok.

„Dnes s našimi 57 mobilnými knižnicami, vrátane 1264, aby sme zvýšili návyk čítania kdekoľvek v Turecku, a neustále pracujeme na ich posilňovaní s cieľom sprístupniť vedomosti všetkým našim ľuďom.“ Minister Ersoy uviedol, že knižnice navrhli ako obytné priestory, kde je možné tráviť čas informáciami, a to tak, že ich odstránili z čitateľských centier.

Minister Ersoy uviedol toto: „Rozhodli sme sa presťahovať našu okresnú verejnú knižnicu Kalecik do tohto nového sídla s rozlohou 340 metrov štvorcových, pretože budova, kde bývala, bola z hľadiska služieb nevyhovujúca. Po dokončení opravných a zariaďovacích prác otvárame dvere našej knižnice, ktorá má 16-tisíc 697 kníh. Dúfam, že to bude dobré a bude slúžiť všetkým Kalecikom v zdravých dňoch. Teší ma, že naša obec dnes uviedla do prevádzky prvú fázu kultúrneho centra. Sme radi, že aj my máme v polievke soľ s technickou podporou, ktorú naše generálne riaditeľstvo pre kino poskytuje kinosále tohto centra. Blahoželám našej obci k tomu, že priniesla takéto dielo Kalecikovi. Dúfam, že to dodá Kalecikovmu spoločenskému životu nádherné farby. ““

Vyšetrovanie historických a turistických miest v Çankırı

Minister Ersoy odišiel do Çankırı s Karaelmas Express po skončení programu Kalecik. Minister Ersoy, ktorý navštívil soľnú jaskyňu, ktorá sa nachádza v dedine Balıbağı v Çankırı, o ktorej sa predpokladá, že bola prevádzkovaná po prvýkrát v chetitskom období, dostal od úradov informácie o štúdiách a projektoch cestovného ruchu.

Minister Ersoy, ktorý sa presťahoval z Çankırı do štvrte Çerkeş, navštívil historické miesta Çerkeş, sídlo Işıklar, 4. mešitu Murat a kúpele sultána Murada.

Minister Ersoy, ktorý navštívil kaštieľ Işıklar, ktorý bol postavený v 1800. rokoch 4. storočia a ktorého cieľom bolo priviesť sa do cestovného ruchu pomocou reštaurátorských prác, po preskúmaní sultána Murada IV., Starostu Çerkeşa Hasana Sopaciho, o situácii kúpeľov sultána Murada, ktoré boli postavené počas bagdadskej kampane v roku 1638. prijaté informácie.

Minister Ersoy sa zúčastnil priekopníckeho ceremoniálu Kultúrneho centra v Çerkeş po návšteve hrobky Çerkeşi v hrobe Piri Sani Mustafa v 4. mešite Murad.

Eskipazarova skúška v starom meste Hadrianaupolis

Minister Ersoy, ktorý sa presťahoval z Çerkeşu do okresu Eskipazar v Karabüku, vykonal skúšky v starobylom meste Hadrianaupolis, ktoré sa v neskorom helenistickom, rímskom a ranom byzantskom období používalo ako osada a nazývalo sa „Zeugma Čierneho mora“.

Minister Ersoy, v starobylom meste, ktoré má jednu z najbohatších zbierok mozaiky západného Čierneho mora, kde ministerstvo kultúry a cestovného ruchu vykonáva vykopávky už 12 mesiacov, guvernér Karabüku Fuat Gürel a katedra archeológie Univerzity Karabük (KBU) Dr. Informácie dostal od člena fakulty Ersin Çelikbaş.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.


sohbet

Feza.Net

Buďte prvý komentár

Yorumlar

Súvisiace články a reklamy