Medzinárodná cyklotúra Mevlana je dokončená

Medzinárodná cyklistická túra Mevlana, ktorú organizuje Turecká cyklistická federácia s podporou metropolitnej samosprávy Konya a obcí Karatay, Meram a Selçuklu, bola dokončená. Víťazi si prevzali ceny z rúk guvernéra Konya Vahdettina Özkana, starostu metropolitnej samosprávy Konya Uğura İbrahima Altaya a protokol.

Cyklistické mesto Konya hostilo ďalšiu medzinárodnú cyklistickú organizáciu International Mevlana Cycling Tour, ktorá sa tradične organizuje od roku 1994 a v medzinárodnom kalendári zaujala miesto s prihláškou z roku 2017, uskutočnila Turecká cyklistická federácia so sponzorstvom metropolitnej samosprávy Konya a obcí Meram, Selçuklu a Karatay.

Druhá a posledná etapa turné, v ktorej 5 tímov z 12 krajín spolu s Tureckom a približne 110 športovcov šliapali do pedálov, aby dosiahli titul, sa začala z námestia Mevlana a skončila pred obcou Meram po trase Çumra.

V 133.5-kilometrových pretekoch druhej etapy; Maksim Piskunov z Ruska prešiel cieľom prvý a stal sa šampiónom. Druhé miesto získal Artur Ershov z Ruska, tretie miesto obsadil Francúz Vincent Louiche.

Na konci súťaže dostanú vrcholoví športovci medaily a poháre; Guvernér Konya Vahdettin Özkan, starosta metropolitnej samosprávy Konya Uğur İbrahim Altay, starosta mesta Meram Mustafa Kavuş a protokol odniesli.

Prezident Tureckej cyklistickej federácie Erol Küçükbakırcı odovzdal po súťaži plaketu guvernérovi Özkanovi, prezidentovi Altayovi a protokol.