Deň tureckej Hyundai i20 WRC za započítanie

Sezóna majstrovstiev sveta v rally, ktorá bola prerušená kvôli epidémii koronavírusov, sa obnovila 4. septembra v súlade s osobitnými preventívnymi opatreniami a pravidlami sociálnej vzdialenosti a vzrušenie pokračovalo od miesta, kde skončilo. Ott Tanak, estónsky jazdec tímu Hyundai, minulú nedeľu zvíťazil na estónskej rally vo svojom dome a vybojoval si tiež prvé miesto pod značkou Hyundai. Hyundai Motorsport, ktorý v súčasnosti piaty závod sezóny prichádza do Marmarisu, má za cieľ vyhrať tureckú rally.

Jedným z najdôležitejších turistických stredísk našej krajiny, ktoré sa uskutoční 18. - 20. septembra Turecká rally v Marmarise, budú hosťami svetoznámi piloti jedinečných lesov a hlbokého modrého mora. Za volantom Hyundai i20 Coupe WRC bude sedieť legendárny francúzsky jazdec Sebastien Loeb, ktorý bol deväťkrát v kariére majstrom sveta v rely. O pódium v ​​Marmarise budú ostro bojovať Belgičania Thierry Neuville a Estónčan Ott Tanak, jeden z najdôležitejších tromfov tímu. Ott Tanak, ktorý obsadil tretie miesto v rebríčku pilotov a zvýšil jeho skóre na 66, bude najväčším tromfom Hyundai.

Preteky, ktoré sa budú konať v etapách v Marmarise, Ule a Datce, priťahujú veľkú pozornosť svojimi ťažkými terénmi a členitými borovicovými lesmi. Na vytvorenie bezpečného prostredia v organizácii sa použijú protokoly Covid-19 ministerstva zdravotníctva FIA a TC.