Konal sa 15. Istanbulský polmaratón Vodafone

15. nedeľa 20. septembra 2020 (dnes) sa uskutočnil 8. polmaratón mesta Vodafone, ktorý zorganizoval združenie Istanbulská metropolitná spoločnosť Spor Istanbul pod záštitou spoločnosti Vodafone. Tento rok sa pretekov zúčastnilo 2.500 1 bežcov, ktorí boli svetovou atletikou povýšení na zlatú kategóriu a zaradili sa do top 03 zoznamov semmaratónov na svete a pre pandemické opatrenia (s obmedzenou kvótou) sa na ne bežal jedinečný pohľad na historický polostrov. Preteky vyhrala Sezgin Ataç s časom 16:1:13 u mužov a Fatma Demir s časom 17:XNUMX:XNUMX u žien.

V pretekoch, ktoré sa konali na základe splnenia všetkých kritérií činnosti týkajúcich sa pandémie v období, keď bola väčšina svetových maratónov odložená alebo zrušená, boli kategórie a počet ľudí obmedzené v súlade s kritériami „Sprievodcu hromadnými udalosťami Covid-19“, ktoré zverejnila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Športovci dokončili preteky v bezpečnom prostredí s aktivitami, ako je počet ľudí na meter štvorcový v mieste štartu, predpisy v čakacej zóne, hygienické pravidlá a aplikácia bezpečných priestorov.

Výkonný viceprezident spoločnosti Vodafone Turecko Al Peters uviedol: „Polmaratón Vodafone Istanbul nie len ako športové podujatie, Istanbul. Podporujeme tiež cieľ, aby sa mesto stalo globálnou značkou. S radosťou sme dali meno polmaratónu už po siedmykrát. Kvôli pandémii sme mali hybridný polmaratónsky zážitok. Okrem fyzického behu sa organizoval aj virtuálny beh. Polmaratónu sa zúčastnili aj nadšenci korčuľovania. Polmaratón sme tento rok prijali s environmentálnou témou. Medaily, ktoré sme vyrobili recykláciou z elektronického odpadu, sme odovzdali všetkým bežcom, ktorí sa zúčastnili fyzického a virtuálneho behu. Ďalšou prácou, ktorú urobíme pre životné prostredie, bude darovanie stromčekov v mene bežcov, ktorí absolvujú virtuálny beh cez aplikáciu. Ďakujeme metropolitnej samospráve Istanbulu za ich cennú spoluprácu a všetkým účastníkom blahoželáme. ““

Prvý: Virtuálny polmaratón v Turecku

Pre tých, ktorí sa nemohli zúčastniť fyzického behu z dôvodu obmedzenia účastníkov, „Behajte s nami sami!“ Vytvorené so sloganom najkomplexnejšej virtuálnej rasy v Turecku.

Prvý virtuálny polmaratón v Turecku, bežci na 21 km a 10 km, ktorí si chcú zabehať, spustia virtuálnu aplikáciu stiahnutím z obchodu Play a App Store (19. - 20. septembra) paralelne s touto históriou. Vďaka tomu športovci absolvovali beh kdekoľvek chceli, na trati podľa vlastného výberu.

Kategória 21K Roller Run

Nadšenci korčuľovania zaujali svoje miesto aj na trati Vodafone Istanbul Half Marathon, vo fascinujúcom výhľade na trať Historický polostrov, v kategórii korčúľ s dĺžkou 21 kilometrov, ktorá bola po vysokom dopyte znovu otvorená. So začiatkom Roller Run o 09.50 h vytvorili športovci na trati farebné obrázky.

Aplikácia v bezpečnej oblasti

Jednou z aplikácií v rámci pandemických opatrení bola aplikácia „Bezpečná oblasť“. Vďaka „bezpečnej oblasti“, ktorá bola vybavená kódmi HES získanými od športovcov pred pretekmi, boli minimalizované zdravotné riziká.

Zatiaľ čo športovci vošli do areálu s QR kódmi zavesenými v priestore podujatia, táto aplikácia, ktorá ukázala, že všetci dobrovoľníci a dôstojníci vo vnútri sú v bezpečí, vytvorila pre účastníkov bezpečný priestor.

Behajte s konceptom Zeleného maratónu

Vodafone Istanbul Half Marathon sa aj tento rok bežal v koncepcii „Zeleného polmaratónu“. V tomto koncepte sú pre športovcov pripravené fľaše s vodou, čísla na hrudi, tašky, čipy atď. materiály boli vyrobené z recyklovaných materiálov, čo minimalizovalo množstvo tlačových materiálov.