V Ankare pokračuje boj proti koronárnej infekcii

V Ankare pokračuje boj s epidémiou koronavírusu
V Ankare pokračuje boj s epidémiou koronavírusu

Mestský úrad v Ankare pokračuje v boji proti koronavírusovej epidémii. Primátor mesta Mansur Yavaş povedal, že budú podporovať občanov vo veku 65 a viac rokov, ktorí po ich zákazu vychádzania z vlaku vyzvali na „HomeKal“.


Starosta Yavaş v kontakte s občanmi vo veku 65 a viac rokov prostredníctvom svojich účtov v sociálnych médiách oznámil, že si prenajal kuriérku na motocykel na prácu na 17 trhoch a pobočkách a že by boli splnené všetky potreby občanov zahrnuté do tohto rozsahu. ASKİ bude v utorok 65. marca vykonávať odber vody pre účastníkov vo veku 24 a viac rokov, ktorí majú vodomer s kartou. Tímy mestských častí, pracujúce 7 hodín denne, 24 dní v týždni pre verejné zdravie, dezinfikujú denne vo verejných priestoroch a vo verejných inštitúciách a organizáciách, najmä vo vozidlách verejnej dopravy.

Mestský úrad v Ankare pokračuje v boji proti epidémii koronavírusov bez toho, aby sa spomalil.

Metropolitná obec zvyšuje úsilie o dezinfekciu v oblasti verejného zdravia a zavádza nové opatrenia pre potreby občanov. Starosta mesta Ankara Mansur Yavaş vo svojom vyhlásení k svojim sociálnym médiám uviedol, že denné potreby trhu občanov vo veku 65 a viac rokov, ktorých zákaz vychádzania bol uvalený a požadoval „HomeKal“, by sa uspokojili prostredníctvom kuriérov motocyklov prenajatých mestskou samosprávou.

Kuriéri PRENÁJOM MOTOCYKLU

Starosta Yavaş, ktorý zdieľal zoznamy 17 trhov a pobočiek v Ankare v prvom rade na svojich účtoch v sociálnych médiách a na webovej stránke mestskej samosprávy, hovoril s občanmi vo veku 65 rokov a viac s týmito slovami:

„Moji milí krajania, v prvom rade sa dostaňte ku všetkým. Dúfam, že tieto zlé dni spoločne prekonáme rukou. Ako je známe, zákaz vychádzania bol zavedený vo veku 65 a viac rokov. Naše rokovania s trhovými reťazcami naďalej spĺňajú potreby tých, ktorí to potrebujú. Čoskoro zverejníme všetky tieto informácie, miesta, adresy, pobočky a kontaktné informácie. Budete mať možnosť ľahko získať, čo chcete. Vedieme tiež rokovania s kuriérskymi spoločnosťami. Ako obec sa vám pokúsime pomôcť s vašimi potrebami. Prax našej obce v oblasti domácich služieb stále pokračuje. Okrem toho naša teplá strava pokračuje pre 20 XNUMX rodín žijúcich pod hranicou hladu. Dúfam, že prežijete tieto zlé dni bez poškodenia. Spoločne pôjdeme ruka v ruke. Ponúkam úctu všetkým vám. “

Odbor sociálnych služieb mestskej časti bude platiť za kuriérov pridružených k Federácii všetkých motocyklov s motocyklami. V súlade s pochopením sociálnej samosprávy bude metropolitná obec poskytovať túto službu bezplatne občanom vo veku 65 a viac rokov a tiež zabráni kuriérom, ktorí v tomto procese prinášajú denné mzdy do svojich domovov.

Çağdaş Yavuz, predseda Federácie všetkých anatolských kuriérov motocyklov, ktorý sa zišiel pred mestskou samosprávou a uviedol, že je pripravený na službu, uviedol:

„V prvom rade budeme slúžiť so 100 kuriérmi. Budeme pokračovať s väčším počtom kuriérov podľa zvyšujúceho sa dopytu. Máme povinnosť ako federácia. Až do skončenia čiastočného zákazu občanov vo veku 65 a viac rokov, ktorí trpia chronickými chorobami, zoberieme ich jedlo a základné potreby z trhov medzi 12.00:17.00 - XNUMX:XNUMX. V súčasnosti sú všetky reštaurácie a jednotky zatvorené a naši nezamestnaní sú aj naši kuriéri motocyklov. Túto situáciu prevzal aj náš primátor mesta a prinajmenšom naši kuriéri mali možnosť vziať si každý deň peniaze do svojich domovov. Ponúkame vďaku a ďakujem pánovi prezidentovi. “

Rada mesta Ankara upozornila aj na dôležitosť spolupráce medzi federáciou všetkých anatolských motocyklov, federáciou miestnych trhov a združením maloobchodníkov, a to vďaka podpore kuriérov motocyklov mestskej časti.

PODPORA POTRAVÍN PRE ZBERATEĽOV PAPIERA

Po zákaze zberu papiera v hlavnom meste v rámci boja proti vypuknutiu koronavírusu sa potravinová podpora začala poskytovať v regiónoch, v ktorých títo ľudia žijú husto na základe pokynov prezidenta Yavaşa.

Mustafa Koç, vedúci odboru mestskej polície, uviedol, že vykonal dezinfekciu v oblasti, kde sa nachádzajú zberatelia papiera, ktorí žijú v oblasti Şirindere v okrese Çiğdem, a poskytol nasledujúce informácie:

„Je to miesto, kde býva asi 600 zberateľov papiera. Zberače papiera predstavujú jednotlivo najväčšiu rizikovú skupinu a predstavujú vážne nebezpečenstvo prenosu a šírenia vírusu. Z tohto dôvodu sme zakázali zber papiera. Zberače papiera sme kŕmili ako obec. Vytvorili sme systém, ktorý sa každý deň ráno a večer stretáva s ich rodinami. Rozdelíme jedlo so svojimi rodinami 5 200 ľuďom žijúcim v XNUMX rôznych regiónoch. Denne dezinfikujeme oblasť, v ktorej sa nachádzajú, a zhromaždené papiere. Podľa vedcov je najdlhšia životná oblasť vírusu na papieri. Pokiaľ nebudeme mať trvalé riešenie, zabránime viktimizácii a vylúčime šírenie rizika. “

Abdülkadir Aşık, ktorý mal prospech z potravinovej pomoci pripravenej a distribuovanej v BELPA Cuisine, povedal: „Už nebudeme zbierať papier kvôli vírusu. Sme viktimizovaní ako rodina, ale obec o nás myslela a nenechala nás hladných a smädných. Ďakujem metropolitnej obci. “Ďalší zberateľ papiera Ceylan Avcı povedal:„ Už neberieme šrot a papier. Obec nám dodáva jedlo a pravidelne do tohto regiónu nanáša postreky “, poďakoval mestskej aglomerácii.

Seyfettin Aslan, vedúci odboru zdravotných záležitostí, tiež uviedol, že začali dezinfekciu v 10 regiónoch, kde sa po celom meste nachádzajú pouličné zvieratá kŕmené dobrovoľnými milovníkmi zvierat.

JEDNODUCHÉ DO 65 ROKOV A NADOBUDNUTÍ PODNIKOV Z ASKI

Metropolitná obec, ktorá zaviedla nové opatrenia proti hrozbe epidémie, začne v utorok 65. marca naberať vodu na kartu metrov obyvateľov predávajúcich vo veku 24 a viac rokov.

V rámci služby, ktorú môžu využívať obyvatelia vo veku 65 a viac rokov, ktorí nemôžu ísť von na telefónnom čísle Başkent 153 alebo (0312) 616 10 00, tímy ASKİ vykonajú proces zaťaženia vody účastníkov, ktorí používajú vodomer karty na svojich adresách.

Spoločnosť ASKİ, ktorá každý deň informuje svojich účastníkov prostredníctvom textových správ (sms) a upozornení a pracuje na 24-hodinovom základe, sa rozhodla odložiť proces uzavretia pre domácich účastníkov z dôvodu epidemickej choroby o 2 mesiace. Generálne riaditeľstvo ASKİ, ktoré naďalej otvára vodu pre 22 23 predplatiteľov bytových jednotiek, ktorí predtým uzavreli svoju vodu z dôvodu nezaplatených dlhov, prešlo od XNUMX. marca k menovaciemu systému pre operácie v centre. odberatelia www.aski.gov.t je Oznamuje, že si môžete dohodnúť schôdzku v ASKI; bude tiež vykonávať nové predplatné, zmenu predplatného, ​​výstavbu predplatného a evakuáciu predplatiteľa, zrušenie predplatného, ​​odvolanie na faktúre, zmenu počítadla (žiadosť o zlyhanie počítadla), dopyt na faktúre a platobné transakcie online.

VOZIDLÁ S HOSPODÁRSKOU DOPRAVOU SÚ DOKONČENÉ KAŽDÝ DEN

Tímy oddelenia ochrany a kontroly životného prostredia a tímy oddelenia mestskej estetiky, ktoré vykonávajú intenzívne dezinfekčné práce vo verejných inštitúciách a organizáciách po celom meste, dezinfikujú vozidlá verejnej dopravy každý deň.

Zatiaľ čo tímy oddelenia estetiky mesta vykonávajú čistenie špeciálnymi dezinfekčnými prostriedkami najmä v uliciach a na hlavných cestách, najmä v mestskom mobiliári a zastávkach, autobusy ANKARAY, Metro a EGO, taxíky a minibusy sú denne dezinfikované podľa pokynov prezidenta Yavaşa.

Fatih Özden, jeden z jeho drobných živnostníkov, uviedol, že sú spokojní s dezinfekčnými prácami, ktoré prebiehajú na zastávkach mikrobusov, a povedal: „Tento vírus spôsobil pre nás v celej krajine veľké problémy. Náš starosta pán Mansur Yavaş robí naše vozidlá dezinfikované každý deň. Naše vozidlá sú v hygiene. Ďakujem mu v mene našich obchodníkov. “Ender Yılmaz povedal:„ Najskôr by sme sa chceli poďakovať Mansurovi Yavasovi, nášmu metropolitnému starostovi za dezinfekciu. Dezinfekcia našich vozidiel sa vykonáva denne, “uviedol. Murat Karakoca uviedol, že vďaka tejto službe mestskej samosprávy sa zvýšila dôvera verejnosti a povedal: „Naši ľudia môžu bezpečne jazdiť vo vozidlách. Ďakujeme našej obci a starostovi Mansurovi Yavasovi za ich úsilie. “

Pokračovanie dezinfekčného procesu na taxíky v skladovacej zóne taxislužby Kızılay Güvenpark, BELPLAS A.Ş. Obchodníci taxislužby poďakujúce čistiacim tímom vyjadrili svoju spokojnosť s touto službou takto:

  • Dursun Göloğlu: „Ako vodič taxislužby by sme sa chcel poďakovať nášmu metropolitnému starostovi Ankary Mansurovi Yavaşovi. Naše vozidlá musia byť každý deň nastriekané proti vírusu a každý deň nastriekané. “
  • Ensari Güzelyurt: „Dúfam, že sa v týchto dňoch dostaneme. S touto službou sme veľmi spokojní. Chceme, aby sa to robilo každý deň pre nás i pre našich zákazníkov. “
  • Levent Altınok: „S cieľom poskytovať lepšie služby obyvateľom Ankary sledujeme a podporujeme toto rozhodnutie prijaté našou spoločnosťou a mestskou samosprávou v Ankare. Snažíme sa urobiť maximum, aby sme slúžili ako vodič taxislužby, aby slúžili obyvateľom Ankary za lepších podmienok. Chcel by som sa poďakovať našej metropolitnej obci Ankara za poskytovanie tejto služby. “

Obec Metropolitan, ktorá vykonáva nepretržité dezinfekčné práce od športových komplexov až po budovy mimovládnych organizácií, súdov, vojenských jednotiek, policajných jednotiek, budov obecných služieb, nemocníc a hlavných bulvárov, vykonáva dezinfekčné práce s nástrojmi ekologického atomizéra v susedných mestách Altındağ Önder a slumových oblastiach, v ktorých sýrski občania intenzívne žijú.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.


Vyhľadávanie železničných správ

Buďte prvý komentár

Yorumlar