Smrťnica v Ceyhanskej štvrti Adana

zatvorenie brány smrti okresu ceyhan oddaného
zatvorenie brány smrti okresu ceyhan oddaného

Brána smrti v štvrti Ceyhan v Adane je zatvorená; Cejhanská štvrť v Adane minulý týždeň sa jeden z amatérskych futbalistov a žena, ktorá zomrela pri prechode na železničné priecestie, dozvedela, že žena.

Adana’nın Ceyhan İlçesinde geçen hafta bir amatör futbolcu ve yürüyüş yapan kadının hayatını kaybetmesine neden olan demiryolu geçidinin kapatılması için çalışmalara başlanıldığı bilgisi alındı. İlçe merkezinden geçiş güzergâhı bulunan tren hattının, Adnan Menderes Caddesinden başlayarak Elçibey Caddesi kavşağı arasında yer alan alanın fiziki anlamda kapalı olmaması nedeniyle burası büyük bir risk oluşturuyordu. Buradan bisiklet, motosiklet, yaya ve hayvanların fiziki anlamda bir engel olmaması nedeniyle geçiş yapmak istediklerinde ölümlü trafik kazalarının meydana geldiği görülüyordu. Son zamanlarda yaşanan bu trafik kazalarının artması ve can almaya başlaması ile birlikte yetkililer bu geçidi kapatmak için harekete geçtiler.

Devlet Demiryolları Kapatma Çalışmalarına Başladı

Yaşanan ölümlü kazaların hızla artması nedeniyle Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz ve Adana Ak Parti Milletvekili İslam Binil’in ısrarlı girişimleri sonucunda T.C Devlet Demiryolları tarafından geçittin kapatılması çalışmalarının başlatıldığı bilgisi alındı. Birkaç gün içerisinde geçidin tamamen kapatılacağı ve bölgede geçiş işlemlerinin sağlanabilmesi için yeni bir projenin hayata geçirileceği belirtiliyor. Vatandaşlar ise daha önce defalarca talep edilmesine rağmen ölümlü kazalar olmadan buranın kapatılma kararını alınmamasına büyük tepki gösteriyorlar. Bu önlemin daha önce alınması halinde ölen 2 kişinin hayatta olacakları belirtiliyor.

zdroj: Adanaajans

O spoločnosti Levent Elmastaş
RayHaber editor

Buďte prvý komentár

Yorumlar