Cyklistické športové centrum Kayseri

centrum cyklistiky

Kayseri 20-21-22 september 11 Grand Prix Erciyes a Tour of Kayseri medzinárodné cestné cyklistické preteky Športovci 100 z krajiny boli dejiskom zápasu.

Erciyes, ktorý sa stal strediskom svetových cyklistických tímov pre výcvikové tábory vo vysokých nadmorských výškach, posilňuje svoj imidž medzinárodnými súťažami. Kayseri, ktorý v predchádzajúcom týždni usporiadal medzinárodné cestné cyklistické preteky, ktoré v predchádzajúcom týždni zaznamenali olympijské hry 2020 v Tokiu, bol 20-21-22 dejiskom zápasu majstrovských pedálov z celého sveta s pretekmi Grand Prix Erciyes a Tour of Kayseri.

Medzinárodná cyklistická únia UCI (Medzinárodná cyklistickej únie), organizuje cyklistické federácie a Turecka, Kayseri Metropolitan Municipality, Erciyes Inc. a Velo Erciyes as podporou verejných inštitúcií a organizácií sa preteky konali v troch etapách. Okrem súťaží, Turecka; Profesionálni cyklisti 11 z krajín 100, vrátane Bieloruska, Ukrajiny, Kazachstanu, Azerbajdžanu, Kuvajtu, Kataru, Bahrajnu, Maroka, Iraku a Alžírska. Tureckí atléti prišli na olympijské hry so svojimi skóre v týchto pretekoch.

Preteky sa začali druhým kilometrovým okruhom Grand Prix Erciyes s dĺžkou 143 a druhým dňom skončili kilometrom 133 a tretím dňom 153 s prehliadkou Kayseri. V etape Grand Prix Erciyes vyhral prvé miesto Bieloruský národný tím Nikolai Šumov, na druhom mieste boli metropolitné cyklistické mužstvo Onur Balkán z Salkána Sakarya a tretie miesto z toho istého tímu Ahmet Örken. Najlepším cyklistickým tímom bol športový cyklistický tím VIB z Bahrajnu, zatiaľ čo najmladším športovcom bol Azen Gabiden z Kazašskej národnej dráhy.

V prvej etape turné Tour of Kayseri sa na prvom mieste umiestnil Bieloruský národný tím Stanislau Bazhkou, na druhom mieste Ahmet Örken z Salcano Sakarya Metropolitan Bicycle Team a na treťom mieste Azen Gabiden z Kazachstanu.

Starosta mestskej časti Kayseri Druhú etapu turné Tour of Kayseri, ktorú Memduh Büyükkılıç začal s guvernérom Kayseri Şehmus Günaydın, získal čestný predseda metropolitného cyklistického tímu Salcano Sakarya. Oğuzhan Tiryaki z toho istého tímu obsadil druhé miesto a Elchin Asadov z tímu VIB Sports Cycling Team sa umiestnil na treťom mieste. Tím metropolitných bicyklov Salcano Sakarya dosiahol úspech tým, že bol najlepším tímom závodu „Tour Of Kayseri“.