Medaila 12 od tureckých športovcov na balkánskom šampionáte v triatlone

medaila tureckých športovcov na triatlonovom balkánskom šampionáte

Preteky boli ukončené v prvý deň šampionátu triatlonového balkánu 2019 ETU Sprint, ktorý sa konal s podporou mestskej časti Istanbul Metropolitan. Medaile 12 získali hviezdy, mládež a elitní športovci.

Na pláži Eagle sa začala Turecká triatlonová federácia Istanbulskej metropolitnej samosprávy (IBB) organizovaná s podporou Majstrovstiev Balkánu v triatlone. Prvý deň šampionátu, ktorý sa konal v Istanbule po prvý raz, súťažili športovci v kategórii hviezd, mládeže a elity.

Začalo zahrievacích štúdií v skorých ranných šampionátoch, kde športovci z viac než krajinách 16 500 spolu s Tureckom. Začínajúc mužskými a ženskými závodmi v hviezdach, športovci najskôr plávali kurzom 400-meter. Potom hviezdy jazdiace na kilometerovom bicykli 10 bojovali na prvom mieste tým, že spustili tisíce metrov 2 400. Na konci závodu vyhral İpek Günad lano. Majstrom mužov v hviezdach bol ďalší atlét Bartu Ören.

Majster mužov Bartu Ören povedal, že na konci závodu mal dobrý tábor a prípravné obdobie. Ören povedal, že plávanie a jazda na bicykli boli ľahké a povedal: „V prvom 1200 metre behu som mal trochu ťažkosti. V druhom merači 1200 som prišiel k rozumu, silou erbu na hrudi som sa snažil robiť to najlepšie v poslednom sprinte a ja som bol na prvom mieste. Bol som tretí na balkánskom šampionáte v Bulharsku na 2017 a dnes som skončil vpredu. Mojím ďalším cieľom je získať rebríček a prvé miesto na európskych majstrovstvách. “

V náročnom kurze sa druhé kategórie dňa konali v kategórii mladých. V tejto kategórii súťažili pretekári v plávaní na 750 metroch, na bicykli na 20 kilometroch a behu na 5 kilometroch. V mužských pretekoch sa umiestnil na prvom mieste rumunský Eric Logoz Lorincz a na druhom mieste Mehmet Fatih Davran. Delia Oana Dudau z Rumunska sa zapojila do závodu pre mladé ženy. Turecký atlét Elif Polat skončil druhý a Aişenur Acar skončil tretí.

Posledné preteky dňa sa konali v elitnej kategórii. Preteky, ktoré boli dejiskom dychberúceho zápasu športovcov, ktorých cieľom bolo zvýšenie v rebríčku ETU, sa konali v rovnakých rozmeroch ako mládež. Gültigin Er z tureckého národného tímu sa umiestnil na prvom mieste mužského pódia a ženský chorvátsky atlét Zejika Milicic získal zlatú medailu.

Ako majster elitnej kategórie Gültigin Private 17 uviedol, že triatlon začal vo veku 5, povedal, že triatlon bol už roky a povedal: Bolo pre nás výhodou, že cyklotrasa bola postavená na rovnom povrchu. Snažil som sa čo najlepšie v behu. Štvrtý v Európe v mladosti pred a mal Balkán tretie, Turkey Champ štyri roky. Triatlon je šport, ktorý dosahuje svoj vrchol v staršom veku, a preto je kontinuita veľmi dôležitá. Chcem v tomto športe pokračovať a stať sa európskym a olympijským víťazom. “

Na záver dňa sa konali slávnosti trofejí a medailí. Športovci dostali medailu od zástupcu primátora Kartala Oktay Aksu a protokol. Turecko dokončil závod s celkom 12 4 nedeľu, bude august medaily pokračovať v kategórii vekovej skupine.