Erciyes Ultra Mountain Marathon končí

erciyes ultrahorský maratón skončil

Medzinárodný horský maratón Erciyes Ultra Sky Trail, ktorý sa tento rok konal už po 4. krát, obrátil zrak bežeckej komunity z celého sveta na Erciyes. Viac ako 10 ľudí z viac ako 200 zahraničných krajín, najmä Turecka, Ameriky, Francúzska, Nemecka, Španielska, Ruska, Poľska a Južnej Afriky, sa zúčastnilo na Erciyes Ultra Mountain Marathon, ktorý sa stal jedným z najvýznamnejších pretekov u nás.

Metropolitná samospráva Kayseri, Erciyes A.Ş. Prvý deň maratónu organizovaného v spolupráci s Middle Earth Travel a Middle Earth Travel bol zavŕšený behom Vertical Kilometer (VK). V tejto etape sa na prvom mieste opäť umiestnil národný atlét Ahmet Arslan, prezývaný Lev hôr, keď prekonal svoj vlastný rekord časom 48 minút a 6 sekúnd, druhý skončil Hakan Akalp a tretí Aykut Kırsay. V ženách sa na prvom mieste umiestnila Itır Uz, na druhom Seda Nur Çelik a na druhom Kayseri Erciyes A.Ş. Na treťom mieste skončil náš športovec Klubu zimných a prírodných športov Aydan Nur Karakulak.

V pretekoch mužov na 64 kilometrov sa na prvom mieste celkovej klasifikácie umiestnil Samet Konu, druhý Cevdet Alyılmaz a tretí Mehmet Zahir Kül. V kategórii žien si prvé miesto vybojovala Eda Kınac, druhá skončila Inna Tokmakova z Ruska a tretie miesto získala Esin Çavga. Pretekári, ktorí bežali o 360 stupňov na vrchol Erciyes, preukázali odolnosť proti nárazom Erciyes a veľkej vzdialenosti.

V pretekoch na 25 km, ktoré odštartovali zo Sarıgölu a skončili v regióne Tekir Kapı, sa na prvom mieste umiestnil Ahmet Arslan, ktorý minulý rok prekonal mužský rekord časom 2 hodiny 13 minút, vyrovnal túto trať časom 2 hodiny 12 minút, druhý skončil Orhan Kutlu, Tretie miesto obsadila Özgür Özdağanová, prvé miesto v pretekoch žien Itır Uz a druhé miesto Yeliz Çelik a tretie miesto Meltem Demir.

V 12-kilometrových pretekoch z Hacılar Kapı do Tekir Kapı sa v celkovej klasifikácii mužov umiestnil na prvom mieste Aykut Kırsay, druhý skončil Metin Keleş a tretí Cahit Yılmaztürk. V tejto kategórii sa na prvom mieste umiestnil Burçin Atlı, na druhom Özgül Küçük a na treťom mieste medzi ženami Simone Wright.

Tento rok sa v rámci organizácie po prvýkrát zorganizoval detský maratón Erciyes v spolupráci s Kayseri Metropolitan Municipality Sports Inc. Deti, ktoré dosiahli úspech v pretekoch v troch rôznych kategóriách: 7-8, 9-10 a 11-12 rokov, dostali rôzne darčeky.

Vo vyhlásení o organizácii Kayseri Erciyes AŞ predseda predstavenstva Dr. Murat Cahid Cıngı: Sme radi, že sme úspešne dokončili ďalšiu medzinárodnú súťaž v našom meste. Táto súťaž v Erciyes priťahuje pozornosť bežeckej komunity tým, že ide o maratón, ktorý je uznávaný Medzinárodnou asociáciou trailového behu, riadiacim orgánom horského behu vo svete, a prináša body svojim účastníkom. Na našich horských pretekoch, ktoré sa už stali tradíciou a ich počet sa každým rokom zvyšuje, súťažili profesionálni športovci z mnohých krajín v jedinečnej prírode a tratiach našej hory a bodovali do celosvetových pretekov. Blahoželám všetkým športovcom, ktorí sa kvalifikovali alebo nie. Dúfame, že naše Erciyes sa aj naďalej stanú celosvetovou značkou s aktivitami v mnohých rôznych športových odvetviach a športovci budú ťažiť z jedinečnej krásy a infraštruktúry Mount Erciyes.