Sakarya MTB Cup dych

Prvý deň Medzinárodného šampionátu horských bicyklov Sakarya MTB Cup sa konal v Sunflower Bicycle Valley za účasti viac ako 30 pretekárov z 150 krajín. Ruský cyklista Timofei Ivanov, súťažiaci v kategórii Elite mužov, získal zlatú medailu; Bronzovú medailu získal pretekár Salcana Sakaryu Büyükşehira Belediyesporu Anton Sintsov. V kategórii mladých mužov získal ocenenie Halil İbrahim Doğan, športovec cyklistického tímu Büyükşehir Belediyespor.

Medzinárodný šampionát horských bicyklov Sakarya MTB Cup, ktorý organizuje metropolitná samospráva Sakarya a organizuje ho pod záštitou predsedníctva, sa začal v Sunflower Bicycle Valley s témou „Pedal for a Clean World“. Preteky odštartoval minister mládeže a športu Mehmet Kasapoğlu; Na šampionáte sa zúčastnili guvernér İrfan Balkanlıoğlu, metropolita Zeki Toçoğlu, zástupca strany AK Çiğdem Erdoğan Atabek, Kenan Sofuoğlu, provinčný predseda strany AK Fevzi Kılıç, prezident cyklistickej federácie Erol Küçükbakırcı, cyklisti a množstvo divákov. Preteky odštartovali v kategórii Elite Women a pokračovali pretekmi Young Men, Young Women a Elite Men.

V kategórii Mladí muži patrí tribúna Metropolitnému magistrátu.
Blaza Pıntaric, ktorá súťažila zo Slovinska, získala prvenstvo v kategórii Elite Women; Ocenenie v kategórii Mladí muži získal športovec Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyespor Cycling Team Halil İbrahim Doğan. Okan Aydoğan obsadil 3. miesto v kategórii Mladí muži. Halil İbrahim Doğan po pretekoch povedal: „Rád by som poďakoval tým, ktorí prispeli k organizácii. Je to rýchla trať. "V roku 2019 máme veľké ciele," povedal. Okan Aydoğan vyjadril vďaku za zariadenie a zablahoželal všetkým súťažiacim. V kategórii Mladé ženy sa šampiónkou stala Azize Bekar.

Veľké vzrušenie medzi elitnými mužmi
Preteky Sakarya MTB Cup Elite Men's, ktoré odštartoval prezident Zeki Toçoğlu a ktoré sa vysielali naživo v 150 krajinách, nám vyrazili dych. Po 6-etapových pretekoch získal zlatú medailu Timofei Ivanov. Zatiaľ čo Martins Blums získal striebornú medailu od prezidenta Zekiho Toçoğlua; Majiteľom bronzovej medaily bol Anton Sintsov, atlét Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyespor. Po udelení ceny bola v rámci projektu spoločenskej zodpovednosti otvorená studňa s vodou, ktorá má osloviť 15 tisíc ľudí v Afrike.

skvelá trať
Majstrovský atlét Timofei Ivanov vo svojom vyhlásení po šampionáte vyjadril radosť a povedal: „Chcel by som poďakovať tým, ktorí nás sem pozvali. Skvelá trať, skvelá organizácia. „Zistil som, že je to veľmi dobré a veľmi vám ďakujem,“ povedal.