Deň medicíny oslávili súťažou v Palandökene

Deň medicíny oslávili pretekaním v Palandökene: Generálny sekretariát Združenia verejných nemocníc (KHB) zorganizoval pri príležitosti „14. marca Medicine Day“ súťaž v slalome v lyžiarskom stredisku Palandöken. Zdravotníci ukázali všetky svoje schopnosti, aby získali medaily.

Približne 100 zdravotníckych pracovníkov sa dnes napoludnie zhromaždilo pred hotelom Xanadu Snow White v lyžiarskom stredisku Palandöken a s veľkým napätím čakali na čas pretekov. Zdravotnícki pracovníci, vrátane lekárov, zdravotných sestier a štátnych zamestnancov, mali oblečené uniformy a na dráhu, kde sa súťaže konali, ich vyniesli sedačkové lanovky. Zdravotníci, ktorí ako prví vykonali skúšobné pristátie, neskôr ukázali všetky svoje schopnosti. Zdravotníci oslávili 14. marec Deň medicíny na vrchole a svoj deň si užili naplno.

Fazlı Erdoğan, generálny tajomník Asociácie verejných nemocníc, uviedol, že medzi nimi boli aj amatérski zdravotnícki profesionáli, ktorí lyžujú na pretekoch, a zaželal úspech všetkým účastníkom a povedal:

„Blahoželám ku dňu medicíny 14. marcu všetkým lekárom a zdravotníckemu personálu, ktorí nezištne poskytujú zdravotnícke služby dňom i nocou. Organizovali sme rôzne akcie, aby sme tento deň prežili naplno. Jedným z nich boli lyžiarske preteky v Palandökene. Celkovo sa do súťaží zapojilo 17 zdravotníckych pracovníkov, z toho 45 žien. "Na konci súťaží rozdáme medaily a poháre víťazom." Lyžiarsku súťaž zdravotníkov sledovali s napätím.