Najrýchlejší lyžiari na svete sú v Erzurume

Najrýchlejší lyžiari sveta sú v Erzurume: V Erzurume sa konali preteky v rýchlostnom lyžovaní za účasti 4 športovcov zo 7 krajín. 4 pretekárov z Turecka, Anglicka, Švédska a Rakúska sa zúčastnilo pretekov v 7 kategóriách v lyžiarskom stredisku Palandöken v hoteli Xanadu Snow White s podporou Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) a Tureckej lyžiarskej federácie.

V pretekoch na hotelovej trati číslo 3 súťažili majster sveta kategórie Speed ​​​​DH Brit Jan Farrell, Švédi Daniel Persson a Hanna Matslofva, Rakúšan Manuel Kramer a Turek Berke Dikmen, Cenk Demiroğlu a Aykut Topuz.

V mužskej kategórii „Speed ​​​​1“ sa na prvom mieste umiestnil Daniel Persson s rýchlosťou 131,06 kilometra a druhý skončil Jan Farrell s rýchlosťou 130,75 kilometra.

V ženskej kategórii „Speed ​​​​1“ dosiahla Hanna Matslofva rýchlosť 127,35 kilometra.

V kategórii „Speed ​​​​DH“ sa na prvom mieste umiestnil Manuel Kramer s rýchlosťou 127,50 km a na druhom mieste Cenk Demiroğlu s rýchlosťou 121,48 km.

Aykut Topuz získal prvé miesto v kategórii „Snowbike“ s rýchlosťou 94 kilometrov a Berke Dikmen získal prvé miesto v kategórii „Snowboard“ s rýchlosťou 108,65 kilometra.

Po pretekoch boli športovcom odovzdané medaily a rôzne darčeky.

“Sľubný šport”

Organizátor Berk Dikmen uviedol, že v lyžiarskom stredisku Palandöken prerazili na novú úroveň a povedal: „Zorganizovali sme takéto preteky, aby sme zabezpečili rozvoj tohto športu v Turecku. Tento šport je považovaný za druhý stupeň hlavných športov Svetovej lyžiarskej federácie. Je tu možnosť vstupu na olympiádu. Uznali sme za vhodné zorganizovať túto súťaž, pretože je to perspektívny šport. Traja športovci zúčastňujúci sa pretekov sú v top 3 medzi najrýchlejšími športovcami na svete. "Budeme pokračovať v takomto úsilí o popularizáciu lyžovania a lyžiarskych športov," povedal.

Hanna Matslofva uviedla, že s týmto športom začala pred 7 rokmi a povedala: „Toto je môj štvrtý rok v najvyššej klasifikácii. Držím rekord s rýchlosťou 186 kilometrov. "Zúčastnili sme sa tejto organizácie, aby sme rozvíjali tento šport v Turecku," povedal.