Tradičný futbalový turnaj v Ankare Metro

Tradičný futbalový turnaj metra v Ankare: Tohtoročným šampiónom „Tradičného jarného futbalového turnaja 10“, v ktorom medzi jednotkami metra Ankara súťažilo 2014 tímov, sa stalo oddelenie čistenia.

Po napínavých zápasoch, ktoré sa odohrali medzi 5 samostatnými skupinami po 2 tímov na trávnatom ihrisku patriacom podniku Metro, sa na druhom mieste umiestnilo riaditeľstvo bezpečnosti a tretie miesto získalo riaditeľstvo pre finančné a administratívne záležitosti.

Prekvapivý výsledok vzišiel z turnaja, ktorý obsahoval profesionálne zápasy, tvrdú súťaž medzi jednotkami metra a zábavný futbal. Na druhom mieste sa umiestnilo Riaditeľstvo bezpečnosti, šampión posledných dvoch turnajov, ktoré tentoraz vo finále prehralo s oddelením čistenia.

VIETELO 214 GÓLOV

34 tímov zložených zo zamestnancov čínskej spoločnosti CSR, výrobcu vlakov používaných v Centre údržby prevádzky, lanovky a novootvorených podchodov a talianskej signalizačnej spoločnosti Ansaldo STS z troch podchodov v Ankare, tvrdo súperilo v 10 samostatných súťaže. Súťaže, v ktorých padlo spolu 28 gólov; Hráčom, ktorí boli kolegovia aj kolegovia, poskytla zábavné a súťažné momenty. Na turnaji, kde padlo veľa krásnych gólov, sa stal najlepším strelcom Sefa Yılmaz z oddelenia čistenia so 214 gólmi.

Vo finále, ktoré sa konalo po zápasoch v skupinách, vyhralo oddelenie čistenia prvenstvo porážkou riaditeľstva bezpečnosti 3:2, zatiaľ čo riaditeľstvo finančných a administratívnych záležitostí porazilo riaditeľstvo údržby vozidiel 3:2 a získalo pohár za 3. miesto.

Plaketu najšportovejšieho hráča dostal Abdullah Emirosmanoğlu, ktorý na turnaji oddane bojoval, niekedy slúžil v obrane a niekedy v bránke a utrpel ťažké zranenie kolena.

Hlavný manažér metra Ankara Rahmi Akdoğan odovzdal majstrovský pohár oddeleniu čistenia na turnaji, kde sa zúčastnili Číňania pracujúci v čínskom výrobcovi vozidiel metra CSR ZELC company, ktorí sa turnaja zúčastnili ako tím CSR, a talianski a francúzski zamestnanci pracujúci v talianska signalizačná spoločnosť Ansalto STS pridala farbu.