Gap Športové hry Spustené

Začali sa Gap Sports Games: V Muş sa začali 8. zimné športové hry východnej a juhovýchodnej Anatólie, ktoré organizovalo oddelenie športových aktivít Ministerstva mládeže a športu Generálneho riaditeľstva športu.

Šampionát, na ktorom sa zúčastnilo 14 pretekárov zo 118 miest, odštartoval v lyžiarskom stredisku Güzeldağ.

Turnaja sa zúčastnilo 118 športovcov z Ağrı, Ardahan, Bitlis, Bingöl, Bayburt, Gümüşhane, Erzurum, Erzincan, Van, Sivas, Kars, Tunceli, Hakkari a Muş, ale z Iğdıru sa nezúčastnili žiadni športovci. V prvý deň súťaží sa športovci zúčastnili súťaží v alpskom lyžovaní pre deti 1 žena a muži, v alpskom lyžovaní pre deti 2 ženy a muži a v behu na lyžiach.

Vedúci oddelenia športových aktivít Generálneho riaditeľstva športu Ministerstva mládeže a športu Ömer Kalkan vo vyhlásení pre novinárov o súťaži povedal, že predtým sa do súťaží zapojilo 15 provincií, ale keďže sa nezúčastnil Iğdır , do súťaží sa zapojilo 14 provincií.

Ömer Kalkan pripomenul, že sa zúčastnilo 14 súťažiacich zo 118 provincií, že súťaže sa konali za krásneho počasia.

Kalkan dodal, že súťaže sa konali formou severského lyžovania, skialpinizmu a snowboardingu.

Atlétka menom Naz Akkuş, ktorá sa zúčastnila súťaže z Hakkari, povedala, že prišla vyhrať zlatú medailu a že má dôveru v seba.

Nilah Demirtaş, ktorá pochádza z Sarıkamış okresu Kars, uviedla, že sa súťaže zúčastnila ako druhá v provincii a že sa chce vrátiť do Karsu ziskom zlatej medaily.

V pretekoch, ktoré sa konali v prvý deň, sa Gizem Seflek z Erzurumu umiestnila na prvom mieste v kategórii alpské lyžovanie pre deti 2 ženy, na druhom mieste Ezgi Bulsu z Bingölu a na treťom Seyma Şahin z Gümüşhane.

V súťaži 2 muži v alpskom lyžovaní detí sa na prvom mieste umiestnil Nihat Enes Limon z Erzurumu, na druhom mieste Umut Muhammet Seflek z Erzurumu a na treťom Tuncay Özgeç z Bitlisu.

V kategórii alpské lyžovanie Kids 1 Women sa na prvom mieste umiestnila Sıla Kara z Erzurumu, na druhom Ceyda Özyanıkoğlu, tiež z Erzurumu, a na treťom Seher Erdoğan z Muş.

V kategórii alpské lyžovanie Kids 1 muži sa na prvom mieste umiestnil Deniz Asit z Bitlisu, na druhom İbrahim Buğra Özcanlı z Erzurum a na treťom Emre Kalan z Bingölu.

V súťažiach Ski Running Children's Men ́s Classic sa na prvom mieste umiestnil Ramazan Oğur z Ağrı, na druhom mieste Mücahit Enes Doymaz z Bitlis a na treťom Ören Devran z Hakkari.

V súťažiach Ski Running Children's Classics sa na prvom mieste umiestnila Melike Arslan z Hakkari, na druhom mieste Dilan Demir z Ağrı a na treťom Berna Yılmaz z Bitlis.

V súťažiach Skiing Junior Women's Classic sa na prvom mieste umiestnila Zilan Öztunç z Hakkari, na druhom mieste Ayşe Saydam z Ağrı a na treťom Zozan Malkoç z Ağrı.

V súťažiach Skiing Junior Men's Classic sa na prvom mieste umiestnil Adem Bartan z Ağrı, na druhom Ömer Doğan z Ağrı a na treťom Zana Öztunç z Hakkari.

8. zimné športové hry východnej a juhovýchodnej Anatólie sa skončia zajtrajšími súťažami a slávnostným odovzdávaním cien.